| JusTPauL a întrebat:

Care din cele doua telefoane este mai bun la hotspot?
Samsung a3 2017 și LG g3 2014?
As vrea sa știu la ce trebuie sa ma uit ca să îmi dau seama care primește și oferă internet mai bun prin hotspot?
Nu ma interesează distanta, vreau doar sa ofere internet bun într-o clădire destul de bine izolata.
Deci care primește și oferă internet mai bun?

6 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Daca vrei hotsopot cumpara un router 4g+ portabil, e mult mai ieftin si eficient.
https://www.emag.ro/search/router%204g%20%2Bportabil?ref=effective_search

| Ineys a răspuns:

De ce nu iti cumperi un router/modem? Sunt mult mai bune decat un telefon. La telefoane chestia asta e nerelevanta. Nu a testat nimeni cat de bun e un telefon pe post de router.

| Benyamin173 a răspuns:

Pe bune, vrei sa iti iei un telefon pe post de router si sa iti faci hospot intr o clădire...n ai sanse...ambele telefonane sunt ff slabe la hospot, nici telefoanele mai de generate foarte noua nu sunt prea excelente la hotspot pentru ca nu sunt facute pentru viteza si mai de graba pentru a putea sa intri pe internet dar cu condiția sa astepti mai mult timp decat la datele obisnuite.ti as recomanda mai bine un router si sa iti bagi internet(upc sau rds) daca vrei viteza buna.dar totusi este alegerea ta. A3 ul este clar mai bun ca pana la urma sunt 3 ani diferență intre telefoane

| JusTPauL explică (pentru Benyamin173):

Poate ca e generație mai noua.
Dar LG, este mult mai performant.
Singura diferența este aici
LG: HSPA 42.2/21.1 Mbps, LTE Cat4 150/50 Mbps
Samsung: HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE-A (2CA) Cat6 300/50 Mbps
LTE, Cat, astea nu le înțeles care cum funcționează.

| NExT69 a răspuns:

Stai ca nu inteleg, vrei sa iti faci firma de hosting cu telefonul?

| Larissa73678282 a răspuns:

Samsung-ul e mult mai bun