| FirstName a întrebat:

Care dintre cele 2 laptop-uri este mai bun pentru gaming?

Laptop ASUS X555LN-XX057D, Intel Core i5-4210U pana la 2. 7GHz, 15.6", 4GB, 1TB, nVidia GeForce GT 840M 2GB DDR3, Free Dos
sau
Laptop ASUS X550ZE-DM050D, AMD Quad Core A8-7200P pana la 3. 3GHz, 15.6" Full HD, 4GB, 1TB, Dual Graphics AMD Radeon R7 M260DX + AMD Radeon R5 M230 2GB DDR3, Free Dos

5 răspunsuri:
| AlexrAul456 a răspuns:

Mergi pe primul fiindca are procesor Intel, iar al doilea e pe Amd si se va incinge rau daca nu ai cooler bun.Dar mai bine tu iei pc gaming fiindca in gaming nu e bun niciun laptop dintre alea doua(fiindca au placa video prea sclaba).

| FirstName explică (pentru AlexrAul456):

Chestia e ca nu pot sa-mi iau pc...eu calatoresc mult si de aia

| AlexrAul456 a răspuns (pentru FirstName):

Atunci,daca ai mai multi bani, du-te spre modele de la Asus G SERIES.Alea sunt pentru gaming.

| FirstName explică (pentru AlexrAul456):

Nu mai conteaza am gasit altceva si la un pret bunicel zic eu:
Intel Core i7-4710HQ pana la 3. 5GHz, 15.6", 4GB, 1TB, nVidia GeForce GTX 850M 2GB DDR3, Free Dos

| AlexrAul456 a răspuns (pentru FirstName):

Arata-mi un link cu laptopul asta daca vrei.