| Hitback a răspuns:

Prima de 256 bit. E mult mai bună. Are banda aproape dubla. O sa zbârnâie în jocuri.

| alexalx1234 explică (pentru Hitback):

Functioneaza pe placa de baza MSI G41M-P26?

| Hitback a răspuns (pentru alexalx1234):

Are pcie express am văzut. Deci merge. Daca ai procesor foarte slab s-ar putea sa iti limiteze performantele placii video. Așa ca ai grija.

| alexalx1234 explică (pentru Hitback):

Am un Celeron Dual Core E3400 2,60GHz

| Hitback a răspuns (pentru alexalx1234):

Se putea mai bine. va fi limitat in jocurile noi...

| alexalx1234 explică (pentru Hitback):

Aici e lista cu procesoarele suportate https://www.msi.com/Motherboard/support/G41M-P26.html#support-cpu. Care crezi ca e mai bun?

| Hitback a răspuns (pentru alexalx1234):

Placa are socket 775 vechi. Procesoarele nu sunt cele mai strălucite pe soclul ăsta. Procesorul tău e printre cele mai bune pe placa ăsta de baza. Nu ai nevoie de alte investiții. Eventual cu timpul sa schimbi tot.

| Plesescu_Johny_1973 a răspuns:

R7 240