| anonim_4396 a întrebat:

Care e cel mai bun aparat pentru fotografiat portrete?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cel mai bun aparat de facut portrete este... FOTOGRAFUL!
Poate face minuni si din persoane urate de tot.

eileen
| eileen a răspuns:

Obiectivul conteaza enorm de mult si creativitatea fotografului. Canon iti recomand si eu.

RaduCiocan
| RaduCiocan a răspuns:

Te sfatuiesc pentru un aparat SLR (cu lentile interschimbabile). Poti gasi un body canon 350 sau nikon d50/70 la mana a 2-a cam la 200euro si o lentila fixa de 50mm care e in jur de 80euro. Conteaza ff mult cat de pasionat/a esti pentru a face asta, pentru ca nu iti va iesi din prima ceva foarte bun.
Dar cu perseverenta poti face lucruri placute.
www.rcphoto.ro - cateva portrete realizate de mine

| pisika a răspuns:

Nu exista un aparat special facut pentru portrete. Depinde de filtrele pe care le folosesti pe aparatul tau. tu ce aparat ai? (daca ai) Pot sa te ajut daca imi dai mai multe detalii happy

| pisika a răspuns:

Iata si un link folositor, un exemplu de filtru pentru obiectiv, pentru fotografia tip portret :* sper sa te ajute site-ul

http://www.f64studio.ro/det.php?id=448&pid=6118