| gabicoo a întrebat:

Care e cel mai bun Linux pentru office, asculat muzica si vizionat filme?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

In ordinea asta:
Mint (Cinnamon pentru pc uri mai puternice, Mate pentru sisteme mai slabe )

LMDE (Linux Mint Debian Edition )

Zorin

Elementary OS

Ubuntu (sau Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu)

OpenSUSE

| RAY a răspuns (pentru NLS):

Am si eu o curiozitate, intre windows vs linux exista diferente de fps urii in jocurii?

| NLS a răspuns (pentru RAY):

Exista, mai ales daca ai placa video AMD.

Daca ai nVidia, diferenta in general, pentru majoritatea jocurilor, e insesizabila (1-3 FPS mai putin, in functie de joc).

Prin Wine si Play on Linux personal nu am incercat, DAR din auzite, nu merg atat de bine, mai apar buguri, etc

| RAY a răspuns (pentru NLS):

Ciudat pentru AMD contează pentru NVIDIA nu, multumesc de info

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Linux Ubuntu sau Linux Mint.
Cel din urma seamana cel mai mult cu Windows.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil ubuntu ca e cel mai user friendly

| Uvox a răspuns:

Ubuntu 18.04 lts

| AlexDarius3 a răspuns:

Ubuntu big grin

| pumpkinky a răspuns:

Linux mint