| NicVal74 a întrebat:

Care e cel mai bun program de optimizare si intretinere a windowsului? multumesc frumos

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Nu exista asa ceva! Interfata dintre scaun si calculator, adica utilizatorul! Altceva nu exista!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este unul hardware.
Un SSD big grin si nu mai simti nevoia de vreo optimizare.
Windows-ul se ingreuneaza de-a lungul timpului din cauza HDD-ului.
Cu un SSD e fresh in fiecare zi. Merita unul mic de 60-120 GB pentru Windows si un HDD mai mare pentru date.

| Iunix a răspuns:

Nici-unul, eu am avut Tune Up Utilities și RevieverSoft, am „ reparat" erorile și apoi nu-mi mai mergea netu, orice browser se bloca, pentru-că mia șters ceva din windows. după ce am dezinstalat aceste programe de „optimizare" am reinstalat un browser și apoi a mers. Deci în concluzie aceste programe nu te ajuta deloc, o să vezi că chiar dacă le folosești windows-ul nu o să funcționeze mai bine. Dacă chiar vrei să rezolvi erorile fără nici-un program uite aici un link cu un tutorial
https://www.youtube.com/watch?v=TmGKjwGASdI

| Iunix a răspuns (pentru Iunix):

Și aceste programe (Tune Up Utilities și RevieverSoft) sar spun că ar fi cele mai bune programe de optimizare și curățare...

| Iunix a răspuns (pentru Iunix):

Și dacă vrei ca windows-ul să funcționeze cât mai mult timp și cât mai repede, nu trebuie decât să ai grijă de el, adică să dezinstalezi și să ștergi toate programele pe care nu le mai folosești, apoi descarcă un antivirus, eu îți recomand Avast deoarece este un antivirus foarte bun care nu încetinește sistemul, îl poți lua de pe pagina oficială https://www.avast.com/en-eu/index. Și ai grijă ce fel de programe instalezi în calculator. Vezi că atunci când o să instalezi antivirusu Avast o să te întrebe dacă vrei să instalezi și Google Chrome, eu ți-aș recomanda să-l instalezi deoarece atunci când descarci un program dăunător pentru calculator te avertizează și îl blochează

| Iunix a răspuns (pentru Iunix):

Și încă ceva, fă mereu actualizările pentru windows
Baftă!
Sper că te-am ajutat.