| Skarr a întrebat:

Care e cel mai stabil driver de amd? Am rx 580 si cred ca driverul de care il am acum imi cauzeaza si lagul pe Youtube si alte probleme. E cineva care are un driver mai vechi si merge bine fara nici o problema? Daca da, ce driver aveti?

6 răspunsuri:
| AlexElektro1987 a răspuns:

Intra pe acest link care duce la site-ul lor si descarca ultima versiune de driver : https://www.amd.com/......eon-rx-580

| cfrtobias a răspuns (pentru AlexElektro1987):

El zice ca vrea mai vechi si tu dai ultima bravo

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru cfrtobias):

Nu a zis ca vrea mai vechi, a intrebat daca este cineva care are mai vechi si ii functioneaza cum trebuie.
Daca stii tu unul, de ce nu i-ai dat un raspuns?

| cfrtobias a răspuns (pentru AlexElektro1987):

Ca nu stiu!

| Skarr explică (pentru AlexElektro1987):

Mda are dreptate. Ma refeream driver mai vechi. Oricum am mereu ultimele drivere pentru ca imi apare in Adrenaline ( software ul de la amd) ca exista o verisune mai noua. Dar cu versiunile noi am avut probleme si ma intrebam daca stie cineva o versiune mai veche stabila unde nu sunt probleme. Pentru ca pe versiunile mai vechi de obicei sunt deja rezolvate probemele care au fost dar pe cele care abia au aparut nu.

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru Skarr):

Am intrat pe forum cu persoane care detin placa ca a ta si au zis ca problema nu era de la placa ci de la pasta de pe procesor si altii din cauza la freesync-ul monitorului, dar am vazut ca sunt foarte multi care au exact aceeasi problema ca a ta. Incearca metodele astea doua si cauta un driver mai vechi, de prin 2017-2018, instaleaza-l si vezi ce se intampla.