| ღArySოﺁℓεღ a întrebat:

Care e diferența între un site și un blog?

Răspuns Câştigător
| jedeka a răspuns:

Blog-ul este un tip de site unde, de obicei, o persoana (dar pot fi si mai multe) isi expune propriile idei iar altii comenteaza pe baza ideilor respective. Blog-ul este un fel de jurnal online.
Site-ul este ceva mult mai general. Toate blog-urile sunt si site-uri. Un site se identifica print-o adresa de internet (ca tpu.ro) si poate avea orice fel de continut care poate fi scris de catre aproximativ oricine (spre exemplu, pe tpu.ro, toata comunitatea de utilizatori poate scrie pe site).

1 răspuns:
| Christinel a răspuns:

Site-ul poate avea mai multe pagini, cum este TPU, meniuri, utilizatori etc,
in timp ce blogul are un singur user, autorul, care scrie articole pe blog, si ceilalti comenteaza. happy asta e diferenta