| AnonimFaraPereche a întrebat:

Care e diferenta dintre folia de sticla si cea de plastic? Voi ce ati alege?

6 răspunsuri:
| Superior a răspuns:

Folia de sticla, mi-a salvat telefonul de la o cazatura de 2m (S3). Era spart rau ecranu, dar cand am schimbat folia ecranul era intact.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Daca te referi la folile ce se aplica pe ecranul telefonului, cea de sticla este mult mai rezistenta dar si mai frumoasa, estetic vorbind.Este mult mai groasa si mai protectoare, in timp ce, cea de plastic se zgarie si nu protejeaza ecranul la impact fata de cea de sticla.Eu am si recomand cea de sticla.Meriti"a doua sansa"

| Apollo007 a răspuns:

Cea de sticla clar! Ofera protecție mult mai mare decat cea de plastic si e si mai durabila in timp. Am avut si una si alta si as alege întotdeauna folia de sticla. Pentru protectia telefonului merita. Cauta pe net diferenta dintre folia de sticla temperata si cea de plastic si o sa te convingi singur. Nu as mai pune folie de plastic pe un telefon!

| andrada2222 a răspuns:

Folia de stica fiindca in comparatie cu cea de plastic de parar si te cazaturi nu doar de zgarieturi

| Soare_Diana_1986 a răspuns:

Folia de sticla, desi mai scumpa este mai buna deoarece la o "cazatura" a telefonului mai mare, folia de sticla preia aproape tot socul. Folia de plastic e folosita mai mult pentru a evita zgarieturile.

| AliaIoana a răspuns:

Bună!
Dacă vrei o folie pentru telefon ți-aş recomanda una din sticlă deoarece este mult mai rezistentă decât una din plastic care protejează doar pentru nici zgârieturi. În timp ce cea de sticlă dacă se întâmplă să scapi telefonul se va sparge folia, nu ecranul telefonului.
Sper că ți-am fost de folos! Papa!