| StefanDrg a întrebat:

Care e diferența dintre smartwatch si brățară fitness?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Diferenta in principal consta in numarul de functii.
Un smartwatch are net mai multe functii decat o bratara. Il poti considera o extensie a telefonului.
De pe smartwatch poti raspunde la mesaje, la apeluri, poti da o cautare vocala pe internet pe cand cu bratara nu poti face toate astea.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ca si intre un ceas de mana si o bratara.
Fiecare are alta destinatie, dar pot avea si destinatii comune (functiile fitnes cuprinse in smartwatch, dar niciodata invers).

| Frank51 a răspuns:

Care e diferenta intre ceas si bratara

Pai simplu, unul e ceas, celalalt bratara, n-au nicio legatura desi se poarta pe mana. Ceasul arata timpul si alte functii, bratara se poarta de sportivi, sunt total opuse.

| Zuzu1991 a răspuns:

Smartwatch poate sau nu sa aiba senzori medicali
insa bratara fitness numai pe asta se orienteaza (nr de pasi, puls, etc.)

| mihaela000ela a răspuns:

Daca vrei sa iti monitorizeze activitatea fizica, atunci ai nevoie de o bratara fitness.

| miculajutorsfaturi a răspuns:

Daca vrei sa gasesti cele mai bune recomandari pentru un smartwatch, atunci cu siguranta trebuie sa citesti acest articol. Vei gasi cele mai bune recomandari si sfaturi cum sa alegi un smartwatch ieftin si bun.
https://miculajutor.ro/......tine-2020/