| CosminComan75 a întrebat:

Care e diferenta dintre un Ip static si unul dynamic?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

IP-urile statice sta.E unul singur si acela ramane, pe cand unul dinamic se va schimba ori de cate ori te deconectezi de la internet. Intri cu un ip dat de ei, apoila urmatoarea conectare vei avea alt IP. IP-ul dinamic e bun in cazul in care vrei sa-ti faci mai multe conturi pe un site care iti citeste IP-ul si nu te lasa sa faci decat un cont.Par example siteul de remi royal, poti face doar un cont, avand IP static nu poti face mai multe conturi, pe cand daca ai un IP dinamic, la urmatoarea conectare iti poti face cont tocmai pentru ca ai un IP dinamic si nu e inregistrat de acel site.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Unu ramane veci acelasi ala static celalalt se schimba la fiecare conectare

suntserios
| suntserios a răspuns:

Un ip static nu se schimba deloc pe durata abonamentului la net.
cel dinamic se schimba la fiecare reconectare la retea