| Catalion a întrebat:

Care e diferenta dintre windows vista home premium si windows vista ultimate?
Stiu ca exista sp2 pentru windows vista home premium si windows vista ultimate, dar exista si sp3 sau nu a aparut vreodata?

Răspuns Câştigător
| sinblade27 a răspuns:

Marile diferente intre cele doua ar fi pachetele de limba, deskscape(desktop pe imagine video) inca un joculet si vreo 3 servicii in plus. plus imbunatatire kernel alta structura s. a

1 răspuns:
| publiculmaiubeste a răspuns:

Nu exista sp3 pentru vista.inca.
diferenta e ca ultimate are ceva optiuni in plus fata de home exemplu dreamscene sau bit-locker.