| Farkas_Zita_1998 a întrebat:

Care e diferenta intre admin si editor? Editorul ce trebuie sa faca?

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sa editeze.

| GeorgeMihai a răspuns:

Adminul administreaza si editorul editeaza

| Frank51 a răspuns:

Nu au aceeasi putere. Administratorul ii poate modifica atributiile editorului, pe cand editorul nu poate face mai nimic, decat sa editeze. Administratorul are puterea deplina, dupa Co owner, si dupa Owner, ownerul, adica fondatorul, avand puterea cea mai mare, ca si mark zuckenberg la facebook(daca i-am scris numele gresit nu imi pasa).

| PedoBarbie a răspuns:

Adminul administrează și editorul editează.

| FataDeNiciunde a răspuns:

Adminul poate sa stearga pagina, editori sau ceilalti administratori.
In schimb, editorul poate doar sa posteze si sa se stearga singur de pe pagina.
Funda?