| Tataru_Ionut_2001 a întrebat:

Care e frecventa maxima la care poate ajunge i7 9700k in jocuri, fara overclock?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Pana la 4.9 GHz.

5 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Max Turbo Frequency 4.90 GHz
Processor Base Frequency 3.60 GHz

Ventrue are dreptate. 4.9 GHz frecvanta maxima fara overclock. 3.6 e default.

| PainTech a răspuns:

Nu compara procesoarele doar dupa frecventa, daca asta vrei sa faci. Sunt multe componente la un procesor care puse cap la cap dau performanta finala (frecventa, numar de nuclee/thread-uri, memorie cache, etc.).

Cel mai sigur te iei dupa benchmark-uri cand doresti sa achizitionezi un procesor nou, daca nu te descurci.