| tudyrudarel a întrebat:

Care este cea mai buna antena wifi(exterior si interior). Vreau să-mi cumpăr dar nu stiu ce fel, cîți dbi trebuie sa aibă? Ajutați-ma si pe mine ca nu prea mă pricep la asa ceva

1 răspuns:
| cristimihailov a răspuns:

Ia-ti oricare. Nu conteaza prea mult pentru un apartament sau chiar pentru o casa.

Oricum nu vei avea viteza maxima si chiar la semnal maxim. Sunt multe altele care interfereaza in zona.

Cu cat e mai puternica antena, cu atat interfereaza mai mult atat cu corpul tau. Daca nu ai motive serioase sa ai o antena puternica, poate e mai bine sa nu o ai.