| lil_2808 a întrebat:

Care este cea mai buna baterie? A? AA? sau AAA?

10 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

laughing. Păi de cezici tu alea îs tipurile de baterii.Depinde la ce îţi trebe.De exemplu la telecomanda de la televizor îţi trebuie baterii AAA(sau R3), la CD player-ul portabil AA(sau R6), etc.Toruşi ca şi producător eu aş opta pentru Duracell sau acumulatori AA sau AAA(sunt în comenţ costă mai mult şi se pot reîncărca, şi da sunt mai fiabili ca o baterie normală). Sucdes

NOname
| NOname a răspuns:

Cea potrivita aparatului tau electric.winking

| cretzufinish a răspuns:

Categoric bateriile clasa AAA. Tin mai mult.

| maryus92 a răspuns:

Ceea ce ai scrist tu acolo este dimensiunea unei baterii insa bateriile de calitate sunt cele alkaline sunt mai durabilewinking

| cami_5314 a răspuns:

Pai eu stiu ca bateriile AA sunt alea grosute cat degetul mic de la mana, cele AAA sunt alea mai mici decat degetul mic de la mana. De baterii A nu stiu nimic, nici nu stiu dc exista sau nu. Deci diferenta intre AA si AAA este marimea: AA sunt mai mari decat AAA.
Sunt bune doar cele care incap in locasul lor. Scrie de obicei ce fel de baterie trebuie sa pui.

| adryanb27 a răspuns:

Aaa http://www.google.ro/......tp?/search stii bateriile alea rosii naspa rau si ieftine cu aaa p ele? le/au denumit asa pentru ca sunt cele mai bune modelul aaa, si scumpe, ce/i drept! sall

| Alexa_3478 a răspuns:

Ce fel de baterie?

| Klara a răspuns:

Oricare, daca sunt reincarcabile si ai un incarcator bun. straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai buna e Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

| sebybv a răspuns:

Depinde la ce le folosesti o bateria AA te poate tine si un an de zile daca o folosesti la telecomanda