Întrebare recomandată | YellowAngel a întrebat:

Care este cea mai buna tableta de la Samsung?

6 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Samsung galaxy tab care au memorie mare și procesor quad core.

| NLS a răspuns:

Tabletele sunt momentan pe un trend descendent, nu e sigur ca vor disparea definitiv, dar in ultimul an si jumatate cererea a fost foarte mica (poate datorita faptului ca telefoanele au ajuns la 6, 2 inch, si un astfel de telefon e mai portabil cu mult decat o tableta, face poze mult mai bune, etc.)
DAtorita cererii mici, nu au mai aparut modele puternice, care sa continue traditia de inovatie. Au fost scoase niste struto-camile. (nici slabe de tot, nici cu adevarat performante)

https://www.pcgarage.ro/tablete/samsung/filtre/?

banuiesc ca observi si singura preturi mici aproape pe linie, si faptul ca mai mult de jumatate nu sunt pe stoc. (asta inseamna ca nu se cer/cumpara)
Trage singura concluziile.

| YellowAngel explică (pentru NLS):

Ai scirs un roman intreg in loc sa dai un raso=puns scrut cum ar fi la telefon Samsung s8, s8+ sau note 8

| NLS a răspuns (pentru YellowAngel):

Asta pentru ca tu ai întrebat de o tableta bună, iar eu prin "bună" înțeleg automat o tableta performanta, puternica, asa cum apăreau acum vreo 2-3 ani.
Acum nu mai exista asa ceva, ultimul model e cel din 2016 și are hardware din gama de mijloc. Deci prea multe opțiuni nu ai.
Spor la cumpărături. Tableta la 850 și 950 exista și acum 3 ani, însă în nici un caz de la Samsung, Asus sau Sony. Modelele lor de top erau de vreo 2.5-3 ori mai scumpe.

| Adiadictie a răspuns:

Daca e pe gratis. cam oricare

| georgyanaaa a răspuns:

Decat o tableta iti poti lua un telefon cum ar fi
Samsung s8, Bluboo D1 gold, aifon 8, 6, HTC.
daca vrei tablete sa stii ca multe sunt bune daca le cumperi pentru anumite lucruri