| sile03 a întrebat:

Care este cea mai eficienta arma de autoaparare?!

Răspuns Câştigător
| Twatwaffle a răspuns:

Intr-o tara cu o lege " a autoapararii" care sa nu fie cretina ( nu Romania ), orice arma care ucide probabil ca e cea mai buna. Daca nu vrei sa ucizi (desi probabil, individul celalat vine sa te omoare), probabil pistolul cu bile/fuga big grin.

5 răspunsuri:
| Guildo a răspuns:

Inteligenta...

| Oana92 a răspuns (pentru Guildo):

Eu sunt curioasa cum te vei apara tu folosind inteligenta si atat de unu care vine cu un pistol/cutit sa te omoare...cred ca ai revolutiona lumea!

| Guildo a răspuns (pentru Oana92):

Nu ma refeream la puteri telepatice, stai linistita. Dar multe conflicte se castiga cu capul, nu cu armele, la asta ma refeream. Plus degeaba ai o arma daca nu sti sa o folosesti, sau nu sti cand sa o folosesti, dar poate raspunsul meu s-a indepartat putin de la intrebare...

| Oana92 a răspuns (pentru Guildo):

Unele conflicte da, dar atunci cand vine un nebun cu un cutit spre tine nu mai ai ce sa faci cu inteligenta.

| CrisssCristina19 a răspuns:

Spray-ul paralizant