| vasile999 a întrebat:

Care este cea mai importanta piesa pentru un laptop ca sa duca jocurile mai bine

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intregul laptop.

| RAY a răspuns:

Placa video, cpu, hardul, memoria ram, o racire buna

| Superior a răspuns:

Placa video, urmate de procesor si RAM.

| Adiav a răspuns:

Placa video, Procesor, Ram, Sistemul de racire

| zoltan119 a răspuns:

Placa video DEDICATĂ, este important ca laptopul sa aibă o placă video dedicată pentru jocuri, cele care vin cu plăci video integrate sunt potrivite numai pentru lucru de birou și internet browsing

| vasile999 explică (pentru zoltan119):

Placa video integrata stiu ca nu se poate schimba dar cumva pot pune alta placa in laptop sau raman condamnat cu asta?

| Alexul99 a răspuns (pentru vasile999):

Nu poti, chipul grafic este lipit de placa de baza a laptopului.
Singura optine este un alt laptop.

| Rimidalvv a răspuns:

Nr 1 - placa video, procesorul
nr 2 - ram, si din experienta mea un cooler foarte bun, deoarece daca temperaturile sunt prea mari iti scade foarte mult in puterea procesorului si placii video.