| untu a întrebat:

Care este cel mai bun aparat foto compact?

8 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Îți recomand Canon IXUS 1100 HS. Fotografiile și filmările hd ies extraordinar. Deci, e foarte bun! Ceva asemănător este Canon IXUS 1000 HS. Oricum, dacă vrei să îți iei un aparat bun, optează pentru marca Canon sau Nikon, fie compact, fie DSLR. Prețurile sunt diverse, vei găsi numeroase opţiuni, chiar și la un preţ decent. Însă, calitatea diferă. Dacă nu dispui de banii necesari, iar achiziționarea unui aparat nu e atât de urgentă, ți-aș recomanda să amâni achiziționarea lui, până reușești să aduni banii necesari, iar apoi să te poți bucura de fotografii frumoase.
http://www.romaniatv.net/......14770.html

| untu explică (pentru floresdemayo):

Va multumesc frumos,floresdemayo pentru cele mai bune sfaturi, dar o sa optez pentru Canon, important sa fie de calitate foarte buna, dar nu conteaza pretul, imagine trebuie sa fie perfecta pana la 20 Megapixeli! O sa analizez aparatele foto mai detaliat!

| floresdemayo a răspuns (pentru untu):

Să ai succes, să te decizi în alegerea unuia bun și performant.
Totuși, nu te lăsa amăgit de numărul mare al mega pixelilor. Sunt alte lucruri mai importante, de care trebuie să ții cont. Numărul mare al mega pixelilor, de multe ori, sunt doar o "abureală" cu care producătorii încearcă să capteze atenția clienților.
http://www.megapixeli.ro/importanta-megapixelilor-camerele-foto/

| untu explică (pentru floresdemayo):

Mai sa fie! Nu am stiut! Mi-ati fost de mare ajutor si va multumesc pentru recomandarea facuta si pentru informatii si detalii mai amanuntite privind alegerea celui mai bun aparat foto pe care voia sa-mi cumpar macar unul bun, mai performant si de cea mai buna calitate! Vad ca esti o fata foarte buna, isteata si de suflet extraordinar de bun! O seara buna si placuta va doresc! (P.S: nu stiu daca sunteti fata sau baiat in realitate! daca sunteti baiat, imi cer scuze pentru comentariul adresat unei fete!)

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

In general cele din gama Nikon sunt bune. Nu-ti pot spune unul pentru ca sunt mai multe.

| untu explică (pentru sasa1sasa1sasa1):

Nici o problema, dar ma mai uit si eu prin catalog prin mai multe site cu aparate foto si la analizez mai amanuntit, deci calitatea conteaza, nu pretul!

| Juviia a răspuns:

Cele din gama Canon sunt bune.

| mnbvf a răspuns:

Canon PowerShot SX600 HS.