| MihaiPavel21 a întrebat:

Care este cel mai bun browser pentru PC? Să nu-mi răspundeți că este Google Chrome pentru că l-am instalat și eu odată și mergea așa de greu încât îmi arată la Task Manager din Windows că era 70% numai Google Chrome! Voi ce browser folosiți pe calculatorul vostru? Argumentați dacă vreți să vă dau fundă!

3 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

1. Umtima mentiune este imorala si ne-etica.
2. Cu toate ca am un amarat de laptop din 2011 (care surprinzator merge si in ziua de azi), am rulat Chrome, Opera, Firefox si IE iar Chrome este singurul care nu m-a dezamagit.
Pai, Opera avea o intergata meh si fara multe functii (dar asta a fost prin 2016, probabil s-au schimbat multe).
Firefox este el rapid si frumos, dar are functionalitati lipsa si probleme la afisarea paginilor web.
Si nu in ultimul rand, Chrome care are tot, e frumos si operational.

| morfeo a răspuns:

Google Chrome e cel mai rapid browser clar! Poate tu ai avut si alte aplicatii deschise sau mai multe pagini daca ti-a ocupat 70% memorie. Depinde cata memorie ram ai, eu cu 4gb ram, cu Youtube si TPU deschis imi ocupa 53%. Nu merita sa folosesti alte browsere parerea mea.

| Kreisegger a răspuns:

Poti sa incerci firefox, sau BRAVE BROWSER, consuma putine resurse, si are un feedback foarte bun, poti incerca si opera...