| LasleaIoan1972 a întrebat:

Care este cel mai bun emulator de Android pe windows?

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

CEL mai bun nu există dar cele mai bune (in opinia unora) sunt aici:

https://itigic.com/ro/best-android-emulators-pc-run-apps-games/

| LasleaIoan1972 explică (pentru sierra1):

Chiar nu stiu care ar fi ok

| sierra1 a răspuns (pentru LasleaIoan1972):

Alegerea e subiectivă

| LPCTSTR a răspuns:

Virtual Box, iti instalezi versiunea de Android dorita si faci ce vrei cu ea intr-un mediu protejat. De altfel, bun vine si cu scump: o masina virtuala are nevoie de foarte multe resurse si de componente performante ca sa poata rula sistemul de operare cat-de-cat fluent, in special daca vorbim de Android, care, dintr-un motiv strain mie, merge greu pe majoritatea calculatoarelor low spre mid-range (intr-un VM, bineinteles).

| NLS a răspuns (pentru LPCTSTR):

Ce idee mi-ai dat.
Trebuie sa vad cum se misca, fiindca BlueStacks nu-mi place deloc.

| LPCTSTR a răspuns (pentru NLS):

Cred ca trebuie sa faci un tweak-doua, Android nu booteaza direct in interfata by default, fie din cauza adaptorului grafic, fie din cauza unei linii de comanda lipsa din secventa de boot care-i zice sa initializeze corect interfata.

| DarthNiger a răspuns:

Pai Bluestacks este dupa parerea mea cel mai bun emulator, daca poate fi considerat emulator, poti sa joci orice joc de pe Android pe PC cu programul acesta.

| daniskx a răspuns:

Nox