| bogdytzu a întrebat:

Care este cel mai bun internet prin modem? ma refer de la ce firma( de exp. vodafone, rds, etc... )?

Răspuns Câştigător
| Yugeen a răspuns:

Internetul de la Orange dispune de cea mai buna tehnologie si astfel poate sa ofere si cea mai buna si rapida viteza de download/upload.

Orange: viteze de pana la 21, 6 Mbps pentru download si pana la 5, 76 Mbps pentru upload; in Bucuresti ofera DUBLU: 43, 2 Mbps pentru download.

Vodafone: sunt limitati la 21, 6 Mbps si din cate stiam "inchiriza" (in ansamblu, pnv, dar se poate sa ma insel) internetul de la Orange... don't ask me wHi/how!;)

RDS: pana la 14, 4 Mbps in orasele mari (vezi harta aici: http://www.rcs-rds.ro/asistenta/acoperire-servicii-digi?t=netmobil) si intre 3, 6 si 7, 2 Mbps in majoritatea celorlalte orase + 384 Kbps in orasele mai mici, in zonele de munte unde receptia este mai mica (cam in acelasi raport in care scade si semnalul la telefonul mobil).

Eu am avut si Orange, si VOdafone si RDS.
Cel mai bun a fost Orange-ul dar nu prea era convenabila oferta.
Al doilea cel mai bun, la semnal, a fost Vodafone-ul. Au un plan relativ ok, mai bun, zic eu, decat la Orange. Gusturile nu se discuta :P!
RDS-ul nu sta grozav la semnal in interiorul incaperilor sau dupa ce iesi dintr-un oras mare (adica cand intrii in zonele limitrofe, periferice... nu mai zic de momentele cand circuli cu trenul) dar se pare ca au cel mai bun plan... si sunt atat de ieftine incat si le poate permite aproape oricine.

Daca iti permiti, nu cred ca o sa iti para rau daca alegi Orange-ul.
Daca insa esti limitat de buget si nu locuiesti intr-un oras mare cred ca nu o sa te distrezi prea mult cu RDS-ul... caz in care Vodafone-ul ar fi cea mai buna alegere (cel putin din punctul meu de vedere;) ).

Alegere inspirata! :)

7 răspunsuri:
| alexno2 a răspuns:

Rds...daca nu upc

| Luci009 a răspuns:

Depinde unde lpcuiesti daca ai acces la rds in zona,atunci alege rds, mi se pare cel mai bun, fundita?

| rmr12 a răspuns:

Rds

| caractere a răspuns:

Vodafone

| FreeLife a răspuns:

RDS, este prea bun, Vodafone e aiurea, upc acum creca o fost cumparat de rds... dar rds e cel mai bun, restul put big grin

| Trolli a răspuns:

Rds. Cel de la Vodafone nu e asa bun, cade tot timpul.

| Remus82 a răspuns:

Cel de la rds e bun.