| Floryn9 a întrebat:

Care este cel mai bun net? Adica de la ce firma? Romtelecom, Upc....etc.

7 răspunsuri:
| Gonrax a răspuns:

RDS

| Floryn9 explică (pentru Gonrax):

Si ce firma e asta? Nu am mai auzit de ea?!

| Gonrax a răspuns (pentru Floryn9):

Nu ai auzit de RCS & RDS? Pe ce planetă trăiești?

| Floryn9 explică (pentru Gonrax):

Ce te miri asa? Am zis ca nu am auzit, e cumva DIGI?

| danutzu96 a răspuns:

Depinde de zona. Eu am Telekom cu uimitoarea viteza de download de 600 kb/sec. Daca mareste viteza cred ca pocneste centrala. Depinde mult de ce ai in zona, digi au cele mai mari viteze.

| IoNuTz96 a răspuns:

RDS PE VIATA! Cel mai bun provider la mometul actual.

Au abonamente de fiberlink 100, 300, 500 si 1000. Cele de 100 si 300 sunt cam la fel, doar ca la cel de 300 iti trebuie ceva "tehnologie" FTTH speciala ca sa iti mearga cu viteza mai mare dar ambele sunt la acelasi pret deci iti. Apoi urmeaza abonamentul cel de 500 la care iti trebuie un HDD de cel putin 7200 rpm ca sa descarci cu viteza asa mare iar apoi la cel cu 1000 iti trebuie router special si SSD.
Vitezele de download de pe tor.ent sunt urmatoarele:
fiberlink 100 - 12 MB/sec 29-lei
fiberlink 300 - 12 MB/sec sau 36 MB/sec -29 lei
fiberlink 500 - 60 MB/sec 39-lei
fiberlink 100 - 120 MB/sec 45-lei

Iti recomand cu toata icrederea abonamentul fiberlink 100, nu o sa ai nevoide de mai mult si vei fi extrem de multumit.

| Floryn9 explică (pentru IoNuTz96):

AS vrea eu...dar nu am acoperire, am vorbit cu un operator...