| mitzamihai a întrebat:

Care este cel mai bun procesor?

7 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu există, deoarece tehnologia progresează și ce azi e cel mai tare mâine va fi piesă de muzeu.Succes
Eventual se poate face o comparație între două CPU-uri, dar aia îi altceva.Succes

| Raduhh a răspuns:

Pai, NVIDIA si AMD Radeon. eu am amd dar nVIDIA este mai bun.

| KodrutZ a răspuns (pentru Raduhh):

Imi pare rau sa ti-o spun, dar esti prost. Omul a intrebat de procesor, nu de placa video.
@mitzamihai: Ala care iti satisface nevoile si de care ai bani...

| SasNetRomania a răspuns (pentru Raduhh):

Se vede ce stilaughing! in primul rand amd este peste nVIDIA la video!
la procesoare cel mai bun si la un pret decent ar fi Intel Core i7 4770K
mai sunt si extreme si altele care depasesc 40 mil. nu ai tu bani de asa ceva.

| OnuOnulică a răspuns:

Daca tii neaparat sa cumperi din aceasta serie foarte veche(desi poti gasi alternativa ieftina, performanta si de 2013 de la AMD caci Intel e mai scump) as recomanda pentru gaming un procesor din seria Core2quad, ai aici lista completa http://ark.intel.com/products/family/28398

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista cel mai bun. Unul din cele mai performante este i7, dar a aparut pe la inceputul verii si AMD FX-9000 Series Processor, care e un procesor de 5GHZ, acesta fiind cel mai performant din lume.

O zi frumoasa iti doresc!

| Kilobyte a răspuns:

Salutare,

Cel mai performat procesor este Intel Core i7 Extreme Edition.

Cel mai bun este cel ce iti va satisface necesitatile si bugetul.

O zi buna.