| anonim_4396 a întrebat:

Care este cel mai bun procesor pe care pot sa-l pun pe o placa de baza foxconn ls-36

5 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Asta e placa de baza? : http://i.ebayimg.com/images/g/3FsAAOxyNo9SsClq/s-l500.jpg

Nu credeam ca mai foloseste cineva pc de acum 14 ani...

Degeaba schimbi procesorul.un amarat de core 2 dou e d e 6 ori mai performant decat un procesor pentium 4 pe socket 478.

Spune ce buget ai!

| blajvlad a răspuns (pentru CPAElites):

Placa e mai noua are doar doua sloturi pci si e pe socket 775

| blajvlad a răspuns (pentru CPAElites):

Bugetul nu conteaza

| CPAElites a răspuns (pentru blajvlad):

Aaa? Pai de ce ai vrea sa faci upgrade la vechitura aia?
Cu ~1000 lei gasesti PC second hand cu procesor i5 2600...

| blajvlad a răspuns (pentru CPAElites):

Nu ca placa suporta mult de exemplu pe ea am un pentium d dar as vrea sa stiu daca pot sa pun unul mai bun pe el si da nu sti cei al uite generatile Intel
Celeron
Pentium I
Pentium Pro
Pentium II
Pentium III
Pentium M
Celeron M
Intel Core
Intel Pentium Dual-Core
Pentium 4
Itanium
Xeon
Pentium D
Intel Core 2
Intel Atom
XScale(StrongARM)
Intel Core i3
Intel Core i5
Intel Core i7
Intel Core i7 Extreme Edition