| agentclanc21 a întrebat:

Care este cel mai bun producator de chipset video dintre Intel, NVidia si AMD?

Răspuns Câştigător
| SasNetRomania a răspuns:

Terminati cu prostiile va da-ti cu parerea degeaba! nu sunteti in domeniu si comentati!
nu exista bun sau prost! insa tin sa it izic ca intelu face doar placi video integrate deci slabe de office!
dintre nVIDIA si amd?
daca ma intrebai pana acum 3 ani ziceam nVIDIA, acum zic amd, de ce? simplu, perfromanta egala cu "invidia" dar este la un pret scazut, sa nu mai vorbim de ultima serie de la amd R 9 care nu mai este bazata pe directx ci pe o tehnologie mult mai avansata.
toate jocurile de acum in colo vor fi optimizate pe, placi video amd, de ce? doarece xbox one si ps4 au hardware amd, procesor si video. automat jocurile care se vor porta de pe console pe pc vor rula mult mai bine pe AMD. Gen BF4 sau Crysis 3!
nu stiti nu vorbiti!

| lologfo a răspuns (pentru SasNetRomania):

Am AMD si merge super ok nici un joc nu mi-a facut "figuri" si nu m-am jucat Mario si Soltaire. Si cu asta vreau sa zic AMD is "The Best" cel putin pentru mine.

| taken a răspuns (pentru SasNetRomania):

''toate jocurile de acum incolo vor fi optimizate pe placi video amd''
De unde stii?

8 răspunsuri:
| KIibrDM a răspuns:

NVidia clar e cel mai bun
Apoi si un AMD e acceptabil
Dar Intel (placa video) e un mare bullshit

| SasNetRomania a răspuns:

Sunt tester de 3 ani, plus ca scrie si pe site-uri straine, configuratia de x one si ps4 este publica.

| taken a răspuns (pentru SasNetRomania):

Dar nu au astia de la nVIDIA drivere mai bune?

| SasNetRomania a răspuns:

Daca vorbim de ultimele aparitii de placi video. anume R9 de la amd si seria 7 de la nVIDIA, o sa fi surprins, nVIDIA are probleme acum, amd si-a rezolvat inca din iarna trecuta.

| StalpuL a răspuns:

Categoric NVidia

| Junior_Maryus_1995 a răspuns:

NVidia clar e mai bun asa am si eu si joc fifa 2014 si se vede super frumos laughing))
FUNDA?