| Ionut1983 a întrebat:

Care este cel mai ieftin iPhone la ora actuala?

Doresc sa achizitionez un astfel de produs... original de asemenea big grin

Ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| mihai_2762 a răspuns:

Ia-ti un 3gs are acelasi proesor ca 4g si pe 3gs poti sa instalezi software-ul care il are 4g pe el. bafta

2 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Cel mai ieftin e clar 2G-ul. Nu se mai fabrica, dar in gasesti pe okazii.
Cel mai ieftin iphone care se mai si fabrica e 3g-ul. happy
Este urmat de 3GS. Un 3g cu o camera de 3. 2 mpx si un procesor dublu. happy
Iar recent a aparut Iphone 4g. Un telefon foarte futurist. A avut un bug la lansare, insa s-a rezolvat.
De recomandat sunt toate. Depinde ce buget ai, si spre aia de orientezi. tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici 3G nu se mai fabrică, decât 3GS (8GB) și 4 (16 și 32GB).
iPhone 4 a avut MULTE bug-uri la lansare (pierde semnal, nu funcționează corect bluetooth-ul, senzorii de proximitate, etc), câteva au fost reparate dar încă pierde semnal, această problemă nu va fi reparată până nu schimbă design-ul telefonului, este o greșeală de proiectare și nu poate fi reparată prin alte revizii.
Procesorul de pe 3GS nu este dublu față de cel de pe 3G (600MHz vs. 412MHz, a dracu' matematică), dar are altă arhitectură și asta îl face de aproape două ori mai performant (teoretic). De asemenea are RAM-ul dublu (256MB vs. 128MB), iar camera este mult mai bună și filmează excelent.
iPhone 4 are ALT procesor față de celelalte iPhone-uri, are un cip numit A4 și rulează la 1GHz, dar din cauza rezoluției de 4 ori mai mare rulează cam la fel de rapid ca 3GS, care are procesor mai lent.
Software-ul de pe iPhone 4 (iOS 4. 1 la ora actuală) se poate pune pe toate iPhone-urile cu exceptia primei versiuni (2G).
Eu sunt posesor de iPhone 3G și sunt mulțumit de el, îl voi schimba zilele astea cu un 3GS (sper) pentru că rulează mai bine cu iOS 4. 1 și suportă mai multe funcții (multitasking, se poate schimba imaginea de fundal din home, compas, voice recognition, etc), nu trec la 4 din cauza problemelor pe care le are.