| nukeyly a întrebat:

Care este cel mai puternic Bec LED e27, 2700k? Cu 3-5 ani garantie de preferat. Philips cade ca mai nou e naspa grav. Producator, model, wati, link.

9 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Garantie pe bec non-smart nu am vazut.

| AwGenetix a răspuns:

Eu as merge pe Hoff de 12W dar nu 2700K ci lumina neutra. Lumina calda, oricat de puternica ar fi e tot slaba pentru ca nu o prea percepem. Daca vrei ceva de calitate n-ai decat sa schimbi diodele LED in orice becoled existent, caci pe piata nu-i comvine nimanui sa puna led-uri de calitate.

sunt doar becuri...si-atat. nu cred ca ti-ar comvenii sa platesti 4-500 pe un bec realmente bun.

| nukeyly explică (pentru AwGenetix):

Am vazut bec la 400 ron da e acelasi din magazinele comune la 40 ron, deci doar praf in ochi aici.
pret 538 lei (- 23%) = 417 lei
https://www.smart.md/......ece-6500-k
Bec LED Philips clasic A95 E27 23W 3452lm lumina rece 6500 K
==
https://www.smart.md/becuri-led
un site revoltator:
De ce la noi e mai ieftin? Nu platim chirii scumpe pe strazi centrale si in mall-uri. Nu investim in publicitate scumpa pe TV, radio si panouri stradale. Importam direct de la distribuitori din Europa si Asia.
==
Ai link la ceva real adevarat?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Wr3nch):

Ba da, buba e ca te p*si pe ea de garantie. Am avut un Philips ridicol de scump cu vreo 15 ani garantie sau ceva de genul si a crapat in cateva luni. M-am enervat si l-am aruncat in mm lui de porcarie. Cumpar ce prind la oferta de-astea cu LED ieftine si ma tin de uit cand le-am schimbat ultima oara...

| nukeyly explică (pentru GabiDumitrescu):

Eu scriu cu marker pe ele la montaj langa dulie ex int 01.01.18 si die 01, 01, 21

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru nukeyly):

O idee excelenta, dealtfel.

| AwGenetix a răspuns:

Cand am spus "ceva real" nu ma refeream deloc la un produs finit al unui producator. ma refeream sa cumperi led-uri de calitate si sa le schimbi in orice bec, care are o sursa limitata in curent decenta in el.

| doctorandus a răspuns:

Muller Licht 2450 lm.