| Bogdan_Anghelescu_1986 a întrebat:

Care este codul pentru un televizor gutschneid?

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

E recomandat sa dai modelul exact al televizorului. happy
Despre ce fel de cod vorbim?
Pentru telecomanda universala? (vezi instructiunile pentru aceasta)
Sau cod de deblocare televizor? (modelul tv-ului ne-ar ajuta foarte mult)

| gabone872 a răspuns (pentru dannyel86):

Buna ziua, am un televizor Gut Schneid LED FHD 22SAl300 si imi apare Key Lock pe ecran. Cum fac sa il deblochez? Telecomanda este cea din link. Multumesc https://www.canton-distribution.ro/......00x800.jpg

| dannyel86 a răspuns (pentru gabone872):

Salut.
Am vazut ca ti s-a raspuns la aceasta intrebare pe care ai adresat-o public. Din pacate, nicio sursa online nu ofera macar un manual, in care sa se explice procedura de deblocare a televizorului.
Aceleasi recomandari le am si eu: utilizarea unor coduri universal acceptate (0000, 1234, 1111, 4444). Daca telecomanda nu e originala, nu stiu in ce masura se poate rezolva problema. Poti incerca tasta "Menu", impreuna cu tastele de Volum (V+, V-), apasate simultan (Menu V+) sau succesiv (mai intai Menu, apoi V+).
Daca nu ii dai de cap, poti incerca la un service pentru televizoare. Poate ei s-au mai lovit de astfel de situatii.