| DaimlerAG a întrebat:

Care este diferenta dintre C, C++ si C#?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cele mai mari diferente ar fi ca C nu permite oop, C++ este atat procedural cat si oop pe cand c# este doar oop.

mai exista si diferenta in ceea ce priveste lucrul direct cu memoria, parte la care C este cel mai low level.

4 răspunsuri:
| AleXzpm a răspuns:

Diferența majoră : C# suportă OOP (Object Oriented Programming), în timp ce în C nu este definit acest concept.
de exemplu: butoane, bară de instrumente, meniu (ca exemplu: start); toate sunt obiecte. și C++ e un limbaj mai înbunătățit al lui C gen ++ în C++ îneamnă incrementarea cu 1 în timp ce în C nu există comanda.

| EarthRise a răspuns:

Intra pe www.diamant.ucoz.ro si vorbim acolo pe chat

| AleXzpm a răspuns (pentru EarthRise):

Ce faci prietene, agăți lumea, sau reclamă?

| Cronyx a răspuns:

Toate sunt limbaje de programare...C este un limbaj mai vechi, mai dificil de folosit; c++ este mai nou, mai bun si mai usor de folosit; c# este cea mai recenta versiune a limbajului c buna pentru dezvoltarea aplicatiilor web