| crouch a întrebat:

Care este diferenta dintre digi tv prin cablu digital si antena prin satelit? Cel prin cablu este mai prost?

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Semnalul preluat şi folosit de pe antena proprie este mult mai bun pentru că nu este afectat de reţeaua de distribuţie care induce o mulţime de inconveniente. Avantajul în schimb la cablu e faptul că prin simpla prezenţă a acelui cablu poţi viziona pe mai multe televizoare programe diferite de pe sateliţi diferiţi fără alte aparate auxiliare.
Pe antena proprie se elimină problema pusă de adrianc prin mărirea dimensiunilor acesteia.

2 răspunsuri:
| DjMitZză a răspuns:

Salut, sincer, nu sunt sigur, dar prin cablu stiu ca se mai intrerupe sa zic asa. dar prin satelit e mai bun. happy

| adrianc a răspuns:

Semnalul e preluat in ambele situatii tot de pe satelit. Diferenta dintre ele este locul si pozitia unde sunt amplasate antenele. S-ar putea ca tu sa ai o pozitie a locuintei nu foarte buna pentru amplasarea antenei, lucru care te-ar putea afecta mai tare in zilele cand e innorat foarte tare, in cazul acesta semnalul nu mai e la fel de bun.Craciun Fericit!