| SaseUnuNoua a întrebat:

Care este diferenta dintre tipul de memorie SSH si tipul de memorie HDD, am vazut doua laptop-uri cu aceleasi componente, decat asta tipul de memorie diferit. Cel cu SSH era mai ieftin cu 2 milioane.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Memoria hdd e fizica,totul se scrie manual in scimb se scrie direct adica nu-i nimic fizic,daca ma intrebi pe mine care e mai bun logic ca sdd, hardul e melcul unui pc, el conteaza foarte mult, totul se scrie pe hard si de pe hard este procesat de ram, cpu

| SaseUnuNoua explică (pentru RAY):

Deci se merita sa dau 2 milioane in plus pe cel cu HDD?

| RAY a răspuns (pentru SaseUnuNoua):

Nu,ssd

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur nu ai vazut SSD?

| laramistigan27 a răspuns:

Cel SSH e second hand si alalaltu e HD. laughing