| Celcestietot a întrebat:

Care este diferenta dintre un router la 3 lei abonament pe luna si unul la pret intreg (cumparat deodata) la 180 de lei de exemplu? Oare este conexiunea mai stabila, nu scad FPS-urile atat de repede? Explicati-mi si mie care ar fi avantajele la un router mai scump fata de unul ieftin, ce are in plus fata etc.

3 răspunsuri:
| Costelushel a răspuns:

FPS-urile (frames per second) nu au legatura cu netul, ci cu performanta calculatorului tau.

| Celcestietot explică (pentru Costelushel):

Da dar MS provoacă dăuna la FPS dacă nu este internetul bun / conexiunea. De exemplu, când membrii familiei sunt conectați la router, îmi sunt în continuă scădere FPS-urile, pe undeva pe la 20-30 cel mult. Când sunt singur în toată casa, am FPS-urile pe undeva pe la 60-70, mai scad rar pe la 40. Deci ce părere ai?

| Costelushel a răspuns (pentru Celcestietot):

Well. asta se intampla de obicei,stiu ca se numesc lag spike-uri,sunt fluctuatii din cauza internetului, nu stiu daca e vorba de router sau de provider, am avut abonament la Telekom si DIGI, acelasi lucru mi se intampla si mie, nu cred ca e ceva de facut.dar poate ma insel.