| qwerty a întrebat:

Care este diferenta dintre un Wireless Access Point si un Wireless Router?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Routerul wireless poate sa distribuie internet la mai multe calculatoare prin aer sau pe fir pe cand access point nu poate face asta singur fara un router in fata lui. Acces point wireless poate doar sa trimita informatii la alte calculatoare prin aer sau pe fir.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wireless Access Point este cu fir. si trebuie sa-l bagi in pc parca thinking dar oricum eu [si multi]...am Wireless Router si ti`l recomand [ZIO]

| Ppaul9 a răspuns:

Ce viteza de download are un router wireless?