| Cristi9025 a întrebat:

Care este luna in care amd va lansa ryzen si o sa fie doar procesoare scumpe sau o sa fie si sub 600 lei? O sa fie dual core acestea mai ieftine?

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

AMD Ryzen se lansează pe data de 3 Martie 2017. Procesoarele bazate pe Zen vor fi de la 200 dolari în sus, cel puțin așa a fost anunțat până în prezent. Procesoarele ieftine pe platforma AM4 vor fi bazate pe arhitectura Excavator, asta înseamnă că vom avea performanța unui FX-6300 la prețul aproximativ de 300 lei.
Singurele procesoare dual-core anunțate sunt A6-9500 și A6-9500E, acestea fiind APU.

1 răspuns:
| BestReview a răspuns:

Nu se știe cu exactitate când vor lansa toate procesoarele.
Cel mai probabil prețurile încep de la 119 USD (510 lei).
Vor avea 4 nuclee sau mai mult.

Găsești mai multe informații aici: https://bestreview.ro/......amd-ryzen/