| Emanuel_Cocut_1999 a întrebat:

Care este mai bun? laptop Lenovo 100-15IBD, Intel® Core™ i5-5200u 2.7ghz, 15.6", 8GB, 1tb, nVIDIA geForce gt 920mx 2gb, free dos sau laptop Asus X541UV-XX104D, Intel® Core™ i5-6198DU pana la 2. 8GHz, 15.6", 4GB, 1TB, nVIDIA® geforce® 920MX 2GB, free dos

5 răspunsuri:
| AlexDFY a răspuns:

As zice primul, are 8 gb, dar nu sunt laptop uri de gaming, daca vrei doar pentru filme si chestii, al doilea are procesor putin mai bun, deci o sa se miste mai repede, dar e o diferenta mica

| LuciWv a răspuns:

Pai as zice Asus X541UV-XX104D, Intel® Core™ i5-6198DU pana la 2. 8GHz, 15.6", 4GB, 1TB, nVIDIA® geforce® 920MX 2GB, free dos
http://www.cpu-world.com/......198DU.html
Are procesorul putin mai bun cu 0, 1 GHz in plus, in rest sunt similare, consum, pret, etc.
Bafta:)

| Ingognito a răspuns:

Lenovo

| urseyul a răspuns:

Daca ne luam dupa producator Asus e mai rezistent din punctul meu de vedere, dar dupa specificati Lenovo ar fi mai pun pentru jocuri din cauza ca are 8gb si nu 4gb ca Asus

| mihaileu3 a răspuns:

Salut eu am Asus-ul de mai sus si se misca super bine.Pot sa-ti spun ca fata de Lenovo calitatea plasticului este mult mai buna, la Lenovo se simte parca ar fi un laptop ieftin. Poti sa faci oricand upgrade la rami daca vrei.Pe parte de gaming Asus-ul se misca bine de ex Shadow warrior 2 se misca fara lag pe high, fifa 15-16 merg lejer si cs:go la fel. Si as zice sa te uiti si pe pc garage pentru achizitie, au preturi destul de bune si acum, reduceri si uite un cod de reducere, 3ULG7JHX cu reducere de pret la orice produs de la PC Garage.