| Illuminati2016 a întrebat:

Care este mai bun.Un bec Led ieftin chinezesc sau un bec economic de firma?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tot in China sunt fabricate si unul si altul. Cumpara si tu in functie de banii pe care ii ai.

| Illuminati2016 explică (pentru darrio2007):

De ar fi sa-mi iau dupa banii mei mi-as lua Philips hue care sunt cateva sute de lei bune dar mai bine stau cu banii pe card decat falit happy

| darrio2007 a răspuns (pentru Illuminati2016):

Bravo!

| anonimg a răspuns:

Prin gaurile usii de la soba, focul se juca cu lumina lui pe peretii din camera.Nimic nu era mai frumos seara...
Iti recomand un bec economic cu lumina calda (galbena) de firma; si care sa lumineze cat unul normal de 100 wati.

| Illuminati2016 explică (pentru anonimg):

Nu am nevoie de echivalent 100w ca am echivalent 150w si in plus am led de firma echivalent 150w ce-i drept lumina chioara de inceput la cel economic nu-ti ia ochii de orbesti cand il aprinzi in intuneric total

| Illuminati2016 explică (pentru anonimg):

A si normal ca imi iau cu lumina calda pentru ca cele cu lumina alba sau alb rece sunt o prostie

| Frank51 a răspuns:

Tot ce este electronic vine din China, toate firmele mari au sediile principale in China si au fost fondate acolo, Yamaha, Lenovo, Huawei, si multe multe altele.

Te asigur ca acel bec economic despre care vorbesti a fost fabricat in China, si ca este la fel de fiabil ca orice alt bec fabricat oriunde.

| Illuminati2016 explică (pentru Frank51):

Da dar becul acela economic este fabricat dupa alte standarde plus ca are 3 ani garantie

| Frank51 a răspuns (pentru Illuminati2016):

Daca stii despre ce e vorba de ce ai mai intrebat... Ca sa nu ne batem gura degeaba va rog nu mai puneti intrebari aiurea fratilor.