| anonim_4396 a întrebat:

Care este marca de telefoane mobile, care fabrica cele mai bune telefoane mobile? Poate cineva sa raspunda concret la aceasta intrebare?
Din ce am citit eu, parerile sunt impartite, unii spun ca Apple este cea mai buna, altii ca Samsung, altii ca Blackberry...
Sa presupunem ca cea mai buna marca este Apple (doar presupunem, nu se stie daca asta este cea mai buna), oare iOS este cel mai bun soft creeat vreodata pentru un telefon mobil, sau Android-ul este cel mai bun?
Pe scurt, eu vreau sa gasesc marca de telefoane care fabrica cele mai bune telefoane din lume, si care este cel mai bun soft la orice (aplicatii, jocuri, business, si orice altceva) pentru telefoanele mobile.
Costul nu se ia in considerare.
Am mai citit ca Apple nu este decat o firma care cumpara piese de la alte firme si le asambleaza sub forma unui telefon, iesind apoi un telefon chinezesc limitat, si ca Samsung este o marca foarte buna de telefoane, care a fabricat cel mai bun telefon din lume (asa am citit), este vorba de Galaxy SII, acest telefon nu este atat de limitat precum iPhone-ul.
Deci astept sa-mi raspundeti la intrebarile mele intrebatoare.
Pentru cel mai lung, concret, raspuns, dau funda.

Răspuns Câştigător
| adikinhhh a răspuns:

Apple- n-are ce cauta in primele, sunt alte marci mai bune, bateria este foarte proasta
Samsung - conduce pe piata, are android care este si cel mai bun os pentru telefoane. nimeni nu poate spune ca androidul este depasit de alt os mobil.bateria este medie
Nokia- singurul avantaj la acest brand este bateria care este putin mai puternica de la Samsung sau camera foto. Nokia nu are un os bun. nu exista foarte multe aplicatii si jocuri pentru symbian. Nokia incepe sa devina un brand de camere foto dupa parerea mea. au pus o camera de 41 MP pe un telefon MEDIOCRU.

13 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

Na. am un Huawei u8180 x1 gaga, dar cred ca samsungul este cea mai buna marca de telefoane.

| DonyHD a răspuns:

Chiar daca am iPhone, eu zic ca Samsung fac cele mai bune telefoane, iPhone-ul are multe chestii lipsa ca zoom-ul la camera video, radio-ul, nu poti sa salvezi ciorne la mesaje, se duce repede bateria, se cam blocheaza si multe altele

| pwp a răspuns:

Nokia e cel mai bun din lume...Il scapi de 5 ori si n-are nimic. spre deosebire de un iPhone care il arunci la gunoi.

| Daniels89 a răspuns:

Eu as merge pe varianta Nokia, intr-adevar Samsung are sistem de operare mai bun ca la Nokia dar le scade pretul foarte repede si se strica la fel de repede, iphone e foarte slab in baterie si foarte greu de reparat adica necesita multi bani daca se sparge geamul care e din stica, la ce-a mai mica cazatura s-a spart

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nokia toata ziua...
Intr-adevar Samsung are cel mai bun telefon din lume (iphone-ul n-are ce cauta in primele 5)
Un alt super telefon este HTC Titan sau Nokia Lumia 800/900(nu stiu daca s-a lansat inca)

| Vandalism a răspuns:

Sony Ericson!

| MariusPopa92 a răspuns:

S-au facut tot felul de topuri la sfarsitul anului 2011, unde utilizatorii din intreaga lume au putut vota, s-au luat in considerare numarul de vanzari, reactiile ori recenziile la noile telefoane, s-au facut teste, care mai de care mai indraznete, toate acestea pentru a descoperi cel mai bun telefon din lume. Iar aceasta sarcina a fost pe cat de dificila, pe atat de interesanta, cu atat mai mult cu cat primul loc, ca punctaj, a fost la mica distanta de al doilea, asemenea intamplandu-se si cu cel de-al treilea loc. Inevitabil, dat fiind faptul ca tehnologia evolueaza de la o luna la alta, de la o zi la alta, telefonul anului 2011 este considerat, pana la acest moment, cel mai bun telefon din lume. Multi dintre noi am fi tentati sa credem ca cel mai bun telefon din lume este iPhone 4S, despre care intreaga presa a vuit luni bune. Pe de alta parte, doar o parte a presei a indraznit sa spuna ca, in fapt, mult promovatul iPhone 4S este supraapreciat, atat ca pret, cat si ca pareri. Este, fara indoiala, unul dintre cele mai bune telefoane, insa nu si cel mai bun. Iar acest lucru ni-l spun atat topurile, cat si testele infaptuite asupra acestui telefon.

| Arcasu03 a răspuns:

Apple toata ziua

| MuzafferWBăă a răspuns:

Salut!

Eu am Nokia Luimia 900 (luat intial cu WP 7 si ajuns dupa 3 update-uri la 7.5 Magno, 7.10 si 7.10.1 sau ceva de genul).

Sincer la inceput nu mi-a placut sistemul de operare (dupa cum stii WP are cateva caracteristici proprii la sistemul de operare, meniul e cel mai important).
Tot la inceput nu reuseam sa instalez jocuri, aplicatii, nu stiam pune nimic pe el, atunci pur si simplu nu mi-l mai doream.
Insa cu timpul am reusit toate astea ba chiar mai mult, ba chiar m-a ajutat mult faptul ca detine capacitatea de a citi documente precum Power Point sau Word.
Sincer daca as avea bani eu nu i-as irosi pe un Galaxy S 3, S4 sau alte minunatii din acestea ci pe un Lumia 920
Stiu ca la orice Android se blocheaza soft-ul.Ei bine la WP nu ai sa vezi.
WP e mult mai simplu de utilizat, mult mai atractiv si observ ca incep sa iasa aplicatii din ce in ce mai interesante pentru el (marea problema dezbatuta de toti, WP nu are la fel de multe jocuri, aplicatii cu android-ul sau ios-ul) dar nu este asa.Sunt mii sau chiar milioane de aplicatii, jocuri si cel mai important le iei din Marketplace fara risc de a avea virusi, etc.

Deci parerea mea este ca seria Lumia este una dintre cele mai reusite si in ciuda multor opinii diferite, eu consider ca nici macar Galaxy S4 sau Iphone-ul de ultim racnet nu se compara cu o ultima versiune, sau o versiunea mai avansata de Lumia.

Oricum alegerea este a ta! Sa stii ca merita WP.

Bafta! FUNDAA big grin

| Ady15z a răspuns:

DonyHD ce iPhone ai tu, zoom merge la camera, bateria tine, nu se blocheaza, vorbind despre iPhone 4, 4s.Ca lider de vanzari is Apple.

| xXlucaXx a răspuns:

Sau mai e bun adica cel mai bun Samsung galaxy S IV

| xXlucaXx a răspuns:

Cea mai buna marca este Apple

| Mihai_Daniel_1998_qXOP a răspuns:

Eu cred ca Samsung si nu spun asta doar pentru-ca am unul ci pentru-ca am facut multe comparati intre telefoane si Samsung d mai bun si are OS foarte bun