| DJohnny a întrebat:

Care-i faza cu banii castigati cu youtube? Am inteles ca daca atingi un numar de abonati poti sa-ti activezi contul pentru producere de bani si o sa primesti bani pentru vizualizarile tale. Am auzit ca un euro/1000 vizualizari. E adevarat? Daca da atunci cati abonati iti trebuiesc? Si cum faci asta? Am un canal de vlogging si sunt interesat pe viitor de asta. Va rog sa-mi spuneti tot ce stiti despre asta.

4 răspunsuri:
| Londonezul a răspuns:

Poti face bani din vlogurile tale, dar contentul trebuie sa fie 100% original si video-urile trebuie sa fie interesante pentru a strange vizualizari si pentru a castiga abonati.Nu te gandi ca o sa te imbogatesti peste noapte.La un milion de viziualizari primesti cam 100 de euro.

| DJohnny explică (pentru Londonezul):

Stiu asta dar stiam ca ai nevoie de un numar de abonati. Care e numarul?

| Londonezul a răspuns (pentru DJohnny):

Conteaza sa ai cat mai multi. De exemplu pentru a face cam 1000 de euro pe luna sa zicem trebuie sa ai o emisiune saptamanala si pentru a face banii aia trebuie sa faci cam 250 de euro pe emisiune si pentru asta trebuie sa ai cam 2. 500000 de vizualizari/video

| MVRIVN a răspuns:

De fapt la 1.000 de vizualizari la un clip postat de tine pe youtube primesti 2 $.