| anonim_4396 a întrebat:

Care laptop considerati ca este bun? Si totusi la un pret rezonabil.

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Asus ROG si seriile OMEN de la HP cred ca sunt cele mai performante la preturi per bucata pana in 15.000 de lei (adica pretul unei masini pe care si-o permit majoritatea romanilor happy )
Pe de alta parte nu stiu daca si cele mai fiabile
Depinde ce cauti la un laptop
Cele mai scumpe sunt modele de la Dell si anume seriile Alienware, astea am vazut ca ajung si pe la 10.000 de euro sau mai mult
Tu ai vorbit la modul general punand o intrebare care nu are prea mare relevanta, sunt cateva sute de producatori de laptopuri si cateva mii sau zeci de mii de modele, serii
Care laptop este mai bun decat care?

| Wr3nch a răspuns:

Ai uitat de modele? laughing

| NLS a răspuns:

Daca nu ai ceva propus pentru comparatie, spune exact ce doresti sa faci cu el.

Doresti sa fie un inlocuitor de PC, care sta mai mult pe birou, sau ceva ce doresti sa cari des dupa tine, mai multe ore departe de priza?
(cu alte cuvinte - cauti sa fie puternic, pentru ceva programe au jocuri anume,
sau sa aiba procesor economic, eficient; si laptopul sa fie relativ usor )

| shu7e a răspuns:

Al meu. Am dat aprox 120 eur acum vreo 4 ani. I7 sec gen, 8 gb ram, 120 hdd plus alti 20-25 eur pentru alti 120 SDD

| MaRIAN9889 a răspuns:

Cam la ce pret si pentru ce ai vrea sa il folosesti, in principiu?

| Ioana1312321 a răspuns (pentru MaRIAN9889):

Pt seriale, prezentari, studiu

| MaRIAN9889 a răspuns (pentru Ioana1312321):

Https://altex.ro/......09JAEJ030/

Este un exemplu, la un pret rezonabil zic eu, dar daca pe "studiu" te referi la partea de programare sau daca iti mai place sa joci jocuri mai puternice daca joci, atunci iti trebuie alt fel de laptop

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Ioana1312321):

In cazul asta sub nici o forma porcarii de-astea noi-noute. Iei un refurbished cu sub 1000 de ore de functionare cu 30-40% mai ieftin si inca e "la zi" - discutam de modele de dupa 2015. De exemplu - https://www.pchouse.ro/......ished.html - 2200 RON cu tot cu licenta Windows 10 si 3 ani garantie. Practic ai aceeasi garantie ca la unul nou, insa nu esti prima care il scoate din cutie si il foloseste.;)