| Denila123 a întrebat:

Care mă ajută,
Sa terminat bateria la unitate la ceas și vine prima pagină pe calculator, și nu mai dispare până când nu apar pe fi unu, și bateria am schimbat o cu una noua.

4 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Cand s-a descarcat bateria s-au pierdut si setarile de BIOS.

Daca ai citi ce iti scrie cand il pornesti, ai vedea ca iti cere sa intri in BIOS si sa refaci setarile (si sa le salvezi). Dupa ce faci asta, nu iti va mai afisa mesajul (si nu va mai fi nevoie sa dai F1 de fiecare data sa treci peste mesaj, evident).

| Denila123 explică (pentru flixbuster):

Pai cum le refac

| flixbuster a răspuns (pentru Denila123):

Daca nu stii exact ce sa faci, macar intra in BIOS, salveaza si iesi.

| Denila123 explică (pentru flixbuster):

Nu știu Nice sa le salvez, va rog ajutati-ma