| Deeeia a întrebat:

Care marca este mai buna pentru laptopuri? Apple sau Dell? Raspunsul cu cele mai multe argumente primeste fundita

13 răspunsuri:
| Fredie a răspuns:

Buna. Apple este recunoscut pentru design, fiabilitate si softul dedicat. Intrucat totul e facut de la A la Z de catre ei, atat hardwar ecat si sotware este firesc ca jucariile lor merg ca un ceas elvetian sau pe aproape. Preturile sunt insa pe masura:
http://www.pcgarage.ro/notebook-laptop/apple/
Dell este o firma foarte buna care face laptopuri serioase. Dintre toti producatorii de pc uri cred ca sunt cei mai buni. Acum desigur, ca e important si ce doresti tu de la acel laptop: sa lucrezi in Office 2007 sa zicem, sa vezi filme sau sa navighezi pe net ori un simplu messenger. Apple folosesc doar sisteme de operare proprii si nu stiu daca e chiar o idee super viabila sa utilizezi suita office pe laptopurile lor ori sa bag jocuri, samd. Pot apare mici probleme din aceste puncte de vedere. Eu cred ca trebuie sa stii foarte bine ce iti doresti inainte de a lua o decizie. Fiabilitate si calitate ofera ambele branduri. Bye.

| Live.Laugh.Love a răspuns:

Apple este mai bun. merge mai repede are capacitatea mai buna si navighezi mai repede. plus ca nu dureaza o luna la orice chestie. eu am acum laptop Apple si e mult mai bun decat Dell. Dell are prietena mea cea mai buna si nu prea-i place. Adica mi-a zis ca se strica tot timpul. Il are de 6 luni si a trebuit sa reinstaleze windowsu' de 2 ori. Si dell este bun, dar este pentru vacante etc. are capacitatea mai mica decat Apple, dar si Dell merge repede [ din cate am vazut eu ]. Acum sigur, Apple este mai bun, dar si mai scump. Si eu am avut Dell si nu am patit ce a patit bff mea. Acum fiecare face ce vrea happy

| Turquoise a răspuns:

Nu stiu care e mai bun dar mie imi place mai mult apple love struck

| RecycleBin a răspuns:

APPLE.am eu laptop apple, si merge super. apple e cea mai buna firma...

| Dior a răspuns:

Iti recomand Apple. Apple a devenit cunoscut atunci cand al lansat iphone.vedetelor le-a placaut foarte mult iphone pentru ca era scump si foarte fain.cand s-a lansat si laptop Apple multa lume voia sa il cumpere dar uni oameni nu-l puteau sa il cumpere pentru ca este foarte scump. oameni bogati il cumpara. dar cei care au mai putini bani isi cumpara secand hand.vedetelor si oameni necunoscuti le-a trecut prin minte,, daca iphone a fost fantastic asta inseama ca laptopurile Apple vor fi o nebunie pentru ca face parte din aceiasi firma cu iphone.plus ca tot ce e scump e bun iar laptopul fiind scump e bun.toate vedetele au Apple. poti sa faci in ciuda oamenilor cu acest laptop.de departe e cea mai buna firma de laptopuri de departe!

| xSoaked a răspuns:

Apple e mai bun, de departe. eu am si merge extrem de repede. sistemul de operare e atat de genial si de simplu ca nici nu-l simti, sunt atatea lucruri la el pe care nici Dell nici alte firme nu le au. Apple "se misca" mai repede, e mai performant, si nu trebuie sa iti spun ca e si mai dragut nu?hee hee

| Dodolo a răspuns:

Ciao. Apple are numele fain, si cred ca e mai popular din cauza numelui si emblemei, dar eu tin cu Dell si Toshiba pentru ca am folosit laptopuri de la aceste marci, acum am un laptop Dell si sunt multumita [eu prefer calculatoarele pentru ca mi se par mai rezistente, dar daca Dellu imi rezista, atunci am tot respectul pentru el].
[ au fost alese de catre tati, care e foarte bun in domeniul acesta ]
Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apple

| madalina97_7115 a răspuns:

Apple e mai bun si mai performant si mai rapidhappySi rezista mai mult.

| Sssh! a răspuns:

Dell e cu siguranta mult mai bun rezista mai mult si o sa te convingi si singura.

| Diana100miller a răspuns:

Pot sa spun din proprie experiența ca Apple este cea mai buna firma de pe glob!

| Diana100miller a răspuns:

Am testat mai multe laptopuri si Apple mi-a plăcut cel mai mult! Am rămas pe Apple: iPhone, iPad, MacBook, laptop, IPod...

| IPA a răspuns:

Nu marca este lucrul la care trebuie sa te uiti atunci cand cauti un laptop.
Vezi aici in acest tutorial ca sa intelegi mai bine.
https://www.btic.ro/review/laptopuri-ieftine-si-bune