| Bisbiavatar12 a întrebat:

Care monitor imi recomandati dintre astea doua :

http://www.pcgarage.ro/......-freesync/

https://www.emag.ro/......D2TF7MBBM/

Care si de ce? Nu ma intereseaza pretul, ci performanta.

6 răspunsuri:
| αʅҽxƈσσʅʅ a răspuns:

Amandoua sunt bune deoarece sunt de 144 hz. Monitoarele de 144 hz sunt foarte bune deoarece placa video iti poate trimite toate fps urile, gen daca iti merge cs ul in 200 fps ti le trimite pe toate. Un monitor normal nu poate face asta. Adica daca ai unul normal si iti merge ceva in 200 fps unul normal iti arata ca ti merge doar in 60 70 fps deoarece mai mult nu poate reda. Sper ca m ai inteles. Totusi alege unul de la BenQ tot de 144 hz deoarece ei au marfa buna. Sper ca te am ajutat

| Bisbiavatar12 explică (pentru αʅҽxƈσσʅʅ):

Imi poti recomanda tu unul de la BenQ de vreo 1500 lei aproximativ?

| αʅҽxƈσσʅʅ a răspuns (pentru Bisbiavatar12):

Https://www.amazon.com/......75-5372455 _encoding=UTF8&pd_rd_i=B01H5KKW0A&pd_rd_r=HVS066M098E8ETD9CMZS&pd_rd_w=S8NOS&pd_rd_wg=9AIXK&psc=1&refRID=HVS066M098E8ETD9CMZS

| Bisbiavatar12 explică (pentru αʅҽxƈσσʅʅ):

In niciun caz nu voi da comanda de pe amazon. Voi cauta daca exista acest monitor in Romania.

| αʅҽxƈσσʅʅ a răspuns (pentru Bisbiavatar12):

Da, oricum sper că ai înțeles cum e cu monitoarele astea. Uită-te şi tu la nişte youtuberi... Parcă Colo, dacă îl ştii. Şi-a cumpărat un monitor destul de ieftin, parcă sub 15 mil.

| FoundYouLover a răspuns:

Eu zic sa-l iei pe care este mai mare dintre ele, iar daca sunt la fel de mari eu as alege a doua varianta, e mai buna marca.