| craniul a întrebat:

Care placa video e mai buna cea dedicata sau integrata? si de ce

Răspuns Câştigător
| aditilica a răspuns:

Depinde de chipset, dar in general, cea dedicata este o alegere buna. Din cate stiu eu se modifica din bios cat vrei sa ia. funda:X?

5 răspunsuri:
| Kylexy a răspuns:

Pai ce integrata iti ia din ram si cea dedicata are memoria ei de asta e mai buna cea dedicata

| haiZI a răspuns:

Cea dedicata ca o poti schimba cu alta mai buna daca vrei.De obicei performantele placii video integrate sunt mult mai slabe fiin varianta low cost.Eu asa am avut si era varza rau.

| irinathuglife a răspuns:

Depinde de chipset, dar in general, cea dedicata este o alegere buna.

| alexkoopa a răspuns:

Dedicata, deoarece cifrele pot pacali, pe lptopul meu scria 1gb si am fost suuper incantat sa il cumpar, dar pe urma am descoperit ca memoria video e de doar de 525mb si ca ala 1gb era memoria fizica totala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea pe care o montezi tu. Pentru ca o alegi tu, in functie de ce vrei sa faci pe calculatorul ala.