| AndreiP98 a întrebat:

Care placa video e mai buna? Nvidia G-force 210 sau ATI Radeon HD 5200 (ambele de 512 mb)?

Răspuns Câştigător
| Pisoiul a răspuns:

ATi Radeon HD 5200 este 1200lei-1260 de lei.
Nvidia G-Force 210 este 980 de lei.
Ati Radeon Hd poate duce un joc cu grafica pana la extrem are o grafica extrem de buna.Vei fi surprins si foarte multumit.Din cate stiu eu ti-as recomanda o placa Nvidia Gtx 360 aceasta placa este foarte buna si costa cam 2100 de lei.Ati Radeon Hd 5200 ruleaza doar pe un calculator cu 4 nuclee. Spre exemplu Intel core i5 quad core.Are 4 nuclee.

3 răspunsuri:
| Fidec a răspuns:

Daca vrei pentru gaming te sfatuiesc amd, daca vrei sa se miste mai repede pc si mai slabut la grafica nVIDIA!

| andreigroza19 a răspuns:

Nvidia logik.Mie ati imi merge ca... radeon 9200... 608MB. NVIDIA e mai buna ca ati.

| lulutzu a răspuns:

Nvidia G-force 210 e mai buna pentru ca este model noi dar clasa G-force e mai veche si mai bunawinking
funathinking