| cristian041997 a întrebat:

Care placa video este mai buna dintre nVIDIA geforce 9500gt si nVIDIA geforce 210
P.S. Nu vreau sa imi recomandati alte placi video eu doar vreau sa stiu care ii mai buna pentru jocuri mai vechi
Ambele au 512mb memorie

2 răspunsuri:
| ily10 a răspuns:

Eu iti recomand nVIDIA geforce 210.
Uite aici:http://graphics-cards.findthebest.com/......eForce-210

| NumaiieEu a răspuns:

Te asigur ca 9500gt este de 2 ori peste gf 210, nu conteaza data placii video.
Procesorul grafic, shaderul, frecventa memoriei, acestea sunt esentialele unei placi video bune.
9500gt are 800mhz frecventa memoriei iar g210 are 500
Iar 9500gt randeaza foarte bine avand un memory bandidth 25gb/sec iar cealalta are 8gb/sec.
Amandoua placi fiind la acelasi pret, 9500gt ramane o placa video de un buget low cost dar performante de invidiat pe masura pretului, peste gt210.