| KnokOptust a întrebat:

Care procesor e mai bun pentru GTA 5?
Intel Core i5 3.2 ghz cu 2 nuclee VS Intel Core 2 quad q9300 3.00 ghz cu 4 nuclee

7 răspunsuri:
| vidii a răspuns:

I5 dual core ala e de la un laptop 100%
Degeaba ai procesor daca placa video e prastie

| GeniusExtreme a răspuns (pentru vidii):

Nu este de la nici un laptop, unele procesoare i5 au 2 nuclee si pe desktop

| vidii a răspuns:

Mai sunt destepti care arunca banii pe procesoare scumpe si se zgarcesc la placa video, unde in jocuri conteaza cel mai mult

| GeniusExtreme a răspuns:

Procesorul i5 este mult mai bun chiar daca are 2 core.
i5 2 nuclee= 1 core = 2thread
2 core =4 thread-uri
Cel quad 1 core = 1 thread
4 core= 4 thread-uri.
Deci cel i5 este mai potrivit pentru gaming.

| GeniusExtreme a răspuns (pentru GeniusExtreme):

Deoarece este mai nou.

| vidii a răspuns (pentru GeniusExtreme):

Da dar acelea sunt clarkdale de acum cativa ani, i5 650/680...,sunt depasite de pentium-urile actuale g3220/3250/3258/3260,de i3 sa nu vorbim sau quad-urile low cost de la amd

| GeniusExtreme a răspuns (pentru vidii):

Ai dreptate, scuza-ma.