| anonim_4396 a întrebat:

Care procesor este mai bun, AMD Quad Core FX-9800P sau i5-7200U

6 răspunsuri:
| VanesaICSDE a răspuns:

I7winking

| GabrielGL a răspuns:

I cu c at e mai nou e mai scump si bun

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
i5 e mai bun, dar recomand un i7.

| GabiDumitrescu a răspuns:

I5-ul, dar nu cu mult. Depinde si cum sunt configurate laptopurile respective. Grafica integrata in AMD e peste cea de la Intel. 7200U e dual-core, 9800P e quad. Totusi cam comparam mere cu pere aici, 7200U fiind cip lansat in 2017 iar 9800P, cu un an inainte.

| IsărescuAndrei a răspuns:

Din cele enumerate de tine mai sus îți recomand acel i5-7200 U, dar mai bine ia-ți un i7, crede-mă: știu ce zic.