| VladPătrașcu a întrebat:

Care procesor este mai bun dintre cele doua? Intel Celeron Dual-Core E3400 2.66 GHz 1 MB CACHE LGA 775 Socket sau Intel Pentium Dual-core E5200 2.50 GHz 2 MB CACHE LGA775 Socket

Răspuns Câştigător
| KeR0s3n a răspuns:

E mai bun ala al doilea. Adica Intel Pentium Dual Core de 2.5 ghz ca are 2 mb cache.

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

5200-le, dar daca vrei jocuri, si asta e depasit binisor de cele de prin 2012 incoace.

| VladPătrașcu explică:

Multumesc de raspunsuri, insa vreau sa va precizez ca nu sunt sigur, deoarece acest tip de pentium este facut in 2008 si celelalt este facut in 2010

| cristiandu273 a răspuns:

Mai bun este a-l 2 Intel Pentium Dual-core E 5200 2.50 GHz 2mb CACHE LGA 775 Socket

| UnUtilizator a răspuns:

Intel Celeron este vechi si slab, asa ca iti recomand Intel Pentium.